Gastrologia

Gastrologia zajmuje się czynnościami i schorzeniami układu pokarmowego

Gastrologia – zajmuje się czynnościami i schorzeniami układu pokarmowego tj.: przełyku, żołądka, jelit, odbytu i gruczołów trawiennych (wątroba, trzustka) oraz dróg żółciowych.

W naszej klinice zapewniamy konsultacje specjalistyczne oraz możliwość wykonania przez specjalistę następujących badań: USG jamy brzusznej USG tarczycy USG pęcherza moczowego.​

dr.n. med. Cezary Rudnicki gastroenterolog

Czym zajmuje się gastrologia?

Gastrologia to jedna z dziedzin gastrologii, która zajmuje się czynnościami, a także wszelkimi schorzeniami układu pokarmowego. Właśnie dlatego zaleca się szybkie odwiedzenie polecanego gastrologa, gdy tylko odczuwa się jakiekolwiek niepokojące objawy. Wizyta u lekarza gastrologa i odpowiednio dobrane badania, z całą pewnością przyniosą oczekiwane rezultaty.

Gastrologia Zduńska Wola – nie zwlekaj z wizytą

Gastrologia Zduńska Wola wskazana jest zawsze, wtedy gdy zauważa się jakiekolwiek nieprawidłowości związane z układem pokarmowym. Może to dotyczyć, zarówno przełyku, żołądka, jelit, odbytu, jak i gruczołów trawiennych oraz dróg żółciowych. Na miejscu skorzystać można z oferty profesjonalnych i odpowiednio dopasowanych badań, co sprawi, że bardzo szybko zdiagnozować można ewentualne schorzenie.​

Gastrolog Zduńska Wola – jakie badania można wykonać?

Warto więc wiedzieć, jakie konkretnie badania może wykonać gastrolog Zduńska Wola. Są to między innymi USG jamy brzusznej, USG tarczycy czy USG pęcherza moczowego. Są to podstawowe badania ku temu, aby móc w ogóle rozpocząć diagnostykę związaną z układem pokarmowym. Obecnie te badania są coraz precyzyjniejsze i zdecydowanie bezbolesne, co warto brać pod uwagę.