Psychologia

Bada mechanizmy i prawa rządzące psychiką oraz zachowaniami człowieka.

Kiedy warto udać się do psychologa?

Warto udać się z dzieckiem, bądź nastolatkiem do psychologa, kiedy zauważalne są radykalne zmiany w obszarze Jego zachowań i emocji!

Jeśli zauważasz, że:
– zachowanie Twojego dziecka zdecydowanie się zmieniło: częściej się smuci, złości, nie chce rozmawiać, jest agresywne wobec siebie i innych,
– oceny w szkole pogorszyły się (często spadek osiągnięć szkolnych związany jest z trudnościami w zakresie koncentracji uwagi, bądź przeżywaniem trudnych emocji),
– przed lub po doświadczeniu obciążającej sytuacji: rozstanie, rozwód, śmierć bliskiej osoby,
– dziecko ma niską samoocenę,
– dziecko ma trudności w kontaktach z rówieśnikami,
– dziecko odczuwa nadmierny lęk w codziennych sytuacjach utrudniający mu funkcjonowanie oraz realizowanie swojego potencjału.

Wizyta u psychologa będzie również sprawdzeniem rozwoju emocjonalnego i intelektualnego oraz wsparciem jego dobrostanu psychicznego.

Nie zwlekaj, spróbuj już dziś, umów się na konsultację, my jesteśmy po to, żeby Ci pomóc!

Beata Kościelniak – psycholog

Psychologia Zduńska Wola – dlaczego warto się zgłosić?

Dbanie o swoje zdrowie psychiczne jest niezwykle istotne. Właśnie dlatego psychologia Zduńska Wola powinno być chętnie odwiedzanym miejscem, gdy tylko dzieje się coś niepokojącego. Warto obserwować nie tylko siebie i reagować możliwie, jak najszybciej, ale i podejmować szybkie decyzje, gdy zauważy się, jakiekolwiek zmiany w zachowaniu swojego dziecka lub nastolatka. Gdy jakiekolwiek postępowanie budzi niepokój, nie ma na co czekać i jak najszybciej umówić poradę.

Psycholog Zduńska Wola – dlaczego praca z psychologiem jest ważna

Praca z psychologiem może odgrywać ogromną rolę na każdym etapie życia. To dlatego psycholog Zduńska Wola jest polecany, gdy chce przepracować się ze specjalistą jakiś problem. Może mieć on dowolne podłoże, albo dotyczyć dowolnego obszaru. Im szybciej rozpocznie się regularne spotkania, tym lepiej. To jednak psycholog ustala ich ilość i częstotliwość.

Czym zajmuje się psychologia?​

Warto również wspomnieć o tym, że psychologia zajmuje się badaniem mechanizmów i praw, które decydują o zachowaniach i reakcjach człowieka. W ten sposób można o wiele lepiej je poznać, a także wiedzieć, w jaki sposób postępować, gdy pojawiają się niespotykane do tej pory u danej osoby, zachowania i reakcje.