Implanty zębowe

Gdzie wstawić implanty zębowe w Zduńskiej Woli?

W Klinice Euromed zapewniamy kompleksowe leczenie implantologiczne!

Pomimo zwiększonej świadomości pacjentów na temat sposobów zapobiegania chorobom jamy ustnej, bardzo dużo osób traci zęby z powodu nieleczonej próchnicy lub innych chorób przyzębia. Zdarza się też, że zęby wypadną z powodu urazów. Dawniej stomatologia zachowawcza stosowała w takich przypadkach ruchome protezy protetyczne lub mosty, które stanowiły uzupełnienie istniejących braków uzębienia. Dzisiaj nowoczesne leczenie stomatologiczne oparte jest na implantologii.

W Klinice Euromed oferujemy pacjentom leczenie implantologiczne. Implantologia jest jedną z najnowocześniejszych metod leczenia zębów.

Czym są implanty zębowe?

Implant jest sztucznym korzeniem zęba wszczepianym w miejsce pojedynczego braku lub mnogich braków, a służy do całkowitej rekonstrukcji bezzębnych szczęk. Implantację w naszym gabinecie wykonuje specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej, Dr Michał Pyfel, lekarz z wieloletnim doświadczeniem. Po umieszczeniu implantu w kości wyrostka zębodołowego możliwe jest wykonanie uzupełnienia protetycznego, które doskonale zastępuje naturalne zęby pacjenta. Nowoczesna stomatologia bardzo często posługuje się implantami. Dzieje się tak dlatego, że pozwalają one na powrót do normalnego funkcjonowania pacjentów po utracie swojego naturalnego uzębienia. Przy samym zastosowaniu tego typu leczenia uzyskujemy bardzo naturalny efekt, ponieważ implant odtwarza w prawidłowy sposób naturalny ząb.

Zalety zastosowania implantów stomatologicznych są następujące:

  • wstawienie zęba w postaci implantu umożliwia wspaniały wygląd zębów i gwarantuje piękny uśmiech
  • implanty zębowe przywracają możliwość poprawnego żucia i swobodę mówienia
  • implanty stomatologiczne są stabilne i trwałe
  • protezy oraz mosty, które zostaną umieszczone na implantach są znacznie trwalsze i stabilniejsze

Jak wygląda przygotowanie pacjenta do zabiegu wstawienia implantu zębowego w Klinice Euromed?

Choć implanty wstawiane są do kości szczęki i żuchwy, to zabieg uzależniony jest od stanu zdrowia całego twojego ciała. Temat ten jest omawiany w trakcie wywiadu medycznego. Wszystko po to, by wyeliminować wszelkie przeciwwskazania do zabiegu. Niemały wpływ na ostateczną decyzję, ma nałóg palenia papierosów. Osłabia on bowiem zdolności regeneracyjne tkanek miękkich i pogarsza efekty leczenia związanego z wszczepieniem implantów.

Na początek należy wykonać standardowe badania stomatologiczne, w tym sprawdzenie stanu zębów i przyzębia, tkanek miękkich oraz pozycji zębów względem siebie i obszarów po ekstrakcji.

Konieczne będzie też wykonanie zdjęcia RTG lub tomografii komputerowej. Wykonujemy je u nas, w Euromedzie. Dzięki tak uzyskanym wynikom, lekarz będzie mógł określić szerokość i wysokość wyrostka w okolicy implantu.

Jak wyglądają ustalenia związane z zabiegiem implantacji zęba?

Będąc w posiadaniu wszystkim niezbędnych informacji i wyników badań oraz po przeprowadzeniu ich wnikliwej analizy, lekarz poinformuje cię o możliwościach związanych z wybranym przez ciebie uzupełnieniem protetycznym. Chodzi tu głównie o ilość implantów (jeśli ma ich być więcej niż jeden), najlepsze miejsca do ich wszczepienia oraz rozmiary. Gdy wszystko zostanie ustalone, otrzymasz do podpisania zgodę na wykonanie zabiegu.